• FAQ - Najczęściej zadawane pytania

Jak szybko można jechać hulajnogą elektryczną?

- Dozwolona prędkość maksymalna w Polsce to 20 km/h .

Czy hulajnogi elektryczne mogą jeździć po ulicy?

- Jeśli brakuje wydzielonej drogi dla rowerów czy też pasa ruchu dla rowerów, powinniśmy korzystać z jezdni – ale tylko w przypadku, w którym ruch pojazdów jest dozwolony z prędkością nie większą niż 30 km/h.

Czy można jeździć hulajnogą po chodniku?

- Wyjątkowo dozwolona jest jazda e-hulajnogą po chodniku, gdy chodnik usytuowany jest wzdłuż jezdni, przy której dozwolona prędkość jest większa niż 30 km/h i brakuje wydzielonej drogi dla rowerów oraz pasa ruchu dla rowerów.

Czy hulajnogi elektryczne są legalne w Polsce?

- Aby poruszać się legalną hulajnogą musi ona spełnić pewne kryteria: nie może posiadać siodełka oraz nie może przekraczać masy 30 kg

Gdzie zakupić hulajnogę elektryczną?

- Jeżeli planujesz zakup hulajnogi elektrycznej warto udać się do specjalistycznego sklepu, w którym fachowcy dobiorą pojazd do twoich potrzeb.

Jaką hulajnogę elektryczną wybrać?

- Przede wszystkim upewnij się, że hulajnoga którą chcesz zakupić jest legalna w Polsce. Wybieraj pojazdy znanych marek, których serwisy mieszczą się w Polsce. Zapraszamy też do lektury na naszym blogu: Jaki model hulajnogi wybrać w 2023 roku?

Od jakiego wieku można poruszać się hulajnogą elektryczną?

- Dzieci do 10 roku życia nie mogą poruszać się hulajnogą elektryczną.

Czy na hulajnodze elektrycznej można się odpychać?

- Jest to możliwe, natomiast hulajnogi elektryczne są duże cięższe niż klasyczne, więc łatwo się zmęczyć.  

Jak czyścić hulajnogę elektryczną?

- Pod żadnym pozorem nie powinno myć się hulajnogi elektrycznej wodą pod ciśnieniem. Najlepiej myć hulajnogę zwilżoną ścierką. Na rynku są też specjalne zestawy do czyszczenia hulajnogi elektrycznej.

Jak długo ładuje się hulajnoga elektryczna?

- Czas ładowania hulajnogi elektrycznej uzależniony jest od pojemności baterii danego modelu. Tak więc czas ładowania może trwać od 4 do 14 godzin.

Czy można jeździć hulajnogą elektryczną w deszczu?

- Ze względów bezpieczeństwa użytkownika i sprzętu odradza się jazdę w czasie deszczu oraz zaleca się unikanie kałuż na drodze, aby woda nie dostałą się do wrażliwych miejsc w hulajnodze elektrycznej. Jeżeli boimy się o zalanie warto dodatkowo uszczelnić hulajnogę. Więcej informacji znajdziesz tutaj.  

Jak zabezpieczyć hulajnogę elektryczną?

- Istnieje kilka sposobów na zabezpieczenie hulajnogi, kiedy np. musimy ją zostać pod sklepem. Jednym z nich jest kłódka U-lock , jednak jest dość ciężka i niemałego gabarytu. Następnym gadżetem jest blokada na tarczę hamulca z alarmem. Więcej dowiesz się tutaj.