Zainteresowanie hulajnogami elektrycznymi stale rośnie, można by rzec, że stały się nieodłącznym elementem miejskiego pejzażu. Na rynku stale pojawią się coraz to nowsze, bardziej wydajnościowe produkty. Wybór tej jednej dobrej hulajnogi w 2023 może stanowić nie lada wyzwanie dla osób, które dopiero myślą nad zakupem swojego pierwszego sprzętu. 

Jeśli rozważasz zakup swojej pierwszej elektrycznej hulajnogi, to dobrze trafiłeś. W tym wpisie znajdziesz cenne wskazówki i rady, które warto wziąć pod uwagę przy wyborze konkretnego modelu. Rozważymy różne modele hulajnóg, ich zastosowania, cechy techniczne, które kształtują obecną ofertę na rynku. 

Pierwsza hulajnoga elektryczna - na to musisz zwrócić uwagę

Decydując się na zakup swojej pierwszej hulajnogi, zwróć uwagę na te czynniki:

Zakres działania i bateria - przed złożeniem zamówienia, sprawdź ile kilometrów, będziesz w stanie przejechać na jednym ładowaniu. To bardzo ważne, aby dostosować zakres do Twoich codziennych tras. Również czas ładowania baterii jest istotny - krótszy czas ładowania baterii oznacza mniej przestojów. 

Prędkość maksymalna - zastanów się, jaka prędkość Cię zadowala. Hulajnogi oferują różne ograniczenia prędkości, więc wybierz tą, która najlepiej odpowiada Twoim potrzebom. Na pierwszy raz sugerowalibyśmy dobrać sprzęt o mniejszej prędkości, w granicach do 25 km/h lub  do 40 km/h.

Waga i mobilność - jeśli planujesz często składać lub przenosić swoją hulajnogę, zwróć uwagę na jej wagę i funkcje składania. Lekka i łatwa do przenoszenia hulajnoga może znacząco ułatwić korzystanie z niej w mieście.

Stabilność i bezpieczeństwo podczas jazdy - system zawieszenia, rozmiar kół i ogólna konstrukcja wpływają na komfort jazdy. Wybierz model, który zapewnia płynne przejazdy nawet po nierównościach. Pamiętaj, że Twoje bezpieczeństwo jest najważniejsze, dlatego upewnij się, że model, który wybierzesz, posiada odpowiednie systemy hamowania, oświetlenie i inne ważne funkcje zwiększające bezpieczeństwo.

Szeroki wybór hulajnóg elektrycznych znajdziesz w ofercie naszego sklepu https://electrodragon.pl/HULAJNOGI-ELEKTRYCZNE-c2

Top 3 najpopularniejszych modeli hulajnóg - XIAOMI, MOTUS, TECHLIFE

Naszą listę najpopularniejszych modeli hulajnóg elektrycznych w 2023 roku otwiera model:

Motus Scooty 10 Lite

Model Motus Scooty 10 w wersji Lite, to idealna hulajnoga do jazdy po mieście i na co dzień. Większe koła, bo aż 10” calowe zapewnią wyższy komfort jazdy po nierównościach. Niebywałą zaletą tego modelu jest 350 W silnik oraz zamontowany wyświetlacz, dzięki któremu kontrolujesz wszystko zarówno w ciągu dnia jak i nocy.

Motus Scooty 10 Lite

Dzięki zamontowanej baterii 7.8 Ah będziesz w stanie przejechać na jednym ładowaniu nawet do 30 km. Model ten posiada hamulec tarczowy, który zapewnia wysoką skuteczność hamowania, byś mógł na czas zatrzymać się przed przeszkodą. W celu zwiększenia bezpieczeństwa, podczas hamowania włączy się oświetlenie, które wyraźnie ostrzeże innych o Twoich zamiarach.

Więcej modeli Motus znajdziesz w naszej ofercie: https://electrodragon.pl/HULAJNOGA-ELEKTRYCZNA-MOTUS

Xiaomi Mi Electric Scooter 3 

Kolejnym modelem godnym polecenia w 2023 roku jest hulajnoga Electric Scooter 3 od firmy Xiaomi. Hulajnoga została usprawniona o systemy stabilizacji i hamowania wraz z poszerzonym zestawem odblasków, które zapewniają wygodę i spokojną podróż. Wyposażona w 600 W silnik pozwala osiągnąć maksymalną prędkość 20 km/h.

Dzięki systemowi odzyskiwania energii kinetycznej (KERS) hulajnoga może odzyskiwać energię z hamowania, podczas postoju i przekształcić ją w użyteczną energię elektryczną, aby zwiększyć zasięg jazdy. 

Xiaomi Mi Electric Scooter 3

W celu zwiększenia bezpieczeństwa hulajnoga wyposażona została w hamulce tarczowe z dwoma klockami, które zapewniają skuteczne hamowanie. Oprócz tego została wyposażona w światła ostrzegawcze LED, przednie i dwukierunkowe boczne światła odblaskowe.

Szeroki wybór hulajnóg marki Xiaomi znajdziesz tutaj: https://electrodragon.pl/HULAJNOGI-XIAOMI

Techlife X5

Ostatnią naszą propozycją jest model Techlife X5. Pojazd ten został wyposażony w mocny 550 W silnik oraz podwójny amortyzator, dzięki któremu wjedziesz bez problemu na krawężnik, wszelkie wzniesienia oraz zapewni wygodę na nierównych i wymagających terenach. Solidny akumulator o pojemności 10,4 Ah 36V zapewnia dłuższy przejazd. 

Techlife X5

Wbudowany wyświetlacz LCD pokaże informacje o naładowaniu baterii, prędkość, z jaką się poruszamy, aktualny przebieg i regulacje biegów. Aby zapewnić najwyższy poziom bezpieczeństwa użytkowników w nocy, hulajnoga posiada mocne oświetlenie LED (przód i tył), który gwarantuję widoczność w dzień i noc.

Więcej informacji o produktach firmy Techlife znajdziesz tutaj https://electrodragon.pl/HULAJNOGA-ELEKTRYCZNA-TECHLIFE

Podsumowanie

Obecnie na rynku istnieje wiele nowoczesnych modeli hulajnóg, które są powiązane z różnymi aplikacjami mobilnymi, dzięki czemu umożliwiają monitorowanie stanu baterii, prędkości czy lokalizacji hulajnogi. Nim wybierzesz konkretny model, określ swoje możliwości finansowe i upewnij się, że producent oferuje wsparcie techniczne i w swojej ofercie ma dostępne części zamienne w przypadku ewentualnych napraw.