Kask jest bardzo ważnym elementem ubioru na każdego typu pojazd, czy to rower, quad albo właśnie hulajnoga elektryczna. Często nasi klienci zadają nam pytanie jak dobrać kask, aby spełniał on swoje zadanie, czyli chronił głowę użytkownika hulajnogi elektrycznej w razie wypadku.

Dopasowanie, kask powinien mocno przylegać do naszej głowy, aby optymalnie chronił ją przed wstrząsem podczas upadku. Większość producentów podaje dokładne wymiary obwodu głowy w centymetrach. Tak jak w przypadku kasków JST , posiadamy tabelę rozmiarów, wystarczy nam miara krawiecka aby zmierzyć obwód głowy i dopasować do rozmiaru kasku.

 

Aby dopasować kask jak najlepiej miara powinna być przeprowadzona około 1-2 cm nad linią brwi oraz przebiegać tuż nad uszami, tak jak na zamieszczonym obrazku.

Podczas pierwszej przymiarki, kask może wydawać się za ciasny, jednak należy pamiętać, że z czasem wewnętrzne wkładki dopasują się do kształtu głowy.

Komin lub czapka pod kask - jeżeli zamierzasz zakładać pod kask komin lub czapkę, do wymierzonego obwodu należy dodać ok 1 cm zapasu. Jednak jest to zbędne, ponieważ termiczne właściwości kasku są bardzo dobre.

Jeżeli nadal obawiasz się, że dobierzesz nieodpowiedni rozmiar kasku możesz odwiedzić nas i przymierzyć kask stacjonarnie – ElectroDragon ul. Bukowska 119 Poznań

A jeżeli zastanawiasz się nad rodzajem kasku i nie  wiesz jaki kask będzie najlepszy dla Ciebie? Zachęcamy do przeczytania artykułu Jaki kask na hulajnogę elektryczną wybrać?