Jaki kask na hulajnogę elektryczną wybrać?

Ochrona głowy powinna być priorytetem podczas jazdy na dwóch kołach. Niezależnie od tego, czy jest to rower, motocykl czy hulajnoga elektryczna.

Rzadko widuje się ludzi jeżdżących na nartach lub snowboardzie bez nich. Dlaczego? Ponieważ wypadków i ich nieprzyjemnych następstw, nawet przy stosunkowo niewielkich prędkościach, jest mnóstwo. Tak naprawdę, obecnie zjeżdżanie po stoku bez kasku nie jest uważane za fajne, a jeżeli widziałbyś taką osobę pomyślałbyś jak bardzo jest nieodpowiedzialna!

Podobną sytuację mamy z motocyklistami, od 2003 roku , każdy z nich musi posiadać kask podczas jazdy. Dzięki wprowadzonemu prawu, zmniejszyła się śmiertelność użytkowników motocykli i dziś żaden z nich nie pomyślałby nawet aby jechać bez kasku na głowie.

Zwracając uwagę na prędkość z jaką poruszają się niektóre modele hulajnóg elektrycznych ich użytkownicy, zważywszy na bezpieczeństwo swoje oraz innych, powinni wyposażyć się w kask.

A nawet jeśli hulajnoga elektryczna ma stosunkowo niską prędkość maksymalną wynoszącą 25 km na godzinę, kto chciałby upaść przy tej prędkości bez kasku? Załóżmy, że jesteśmy z tych bardziej odpowiedzialnych i mamy świadomość czyhającego niebezpieczeństwa płynącego z nieużywania kasku. Jaki kask wybrać na hulajnogę elektryczną? Tego dowiesz się czytając dalej 😉  Jakie są typy kasków na hulajnogę elektryczną? Użytkownicy hulajnóg elektrycznych mogą wybierać z pośród czterech różnych typów.  

Kask rowerowy na hulajnogę elektryczną 

Dzisiejsze kaski rowerowe są dość zaawansowane. Biorąc pod uwagę konstrukcję z wieloma otworami wentylacyjnymi niezbędnymi do utrzymania chłodu głowy. Dziury w konstrukcji oznaczają w zasadzie jej osłabienie, ale nowe technologie kasków rowerowych sprawiły, że ​​mimo to są one dość mocne.Typowy kask rowerowy składa się z dwóch głównych części: twardej skorupy zewnętrznej i miękkiej wyściółki wewnętrznej. Kiedy uderzysz w głowę, twarda skorupa rozkłada siłę uderzenia na większym obszarze. Wewnętrzna wyściółka równomiernie pochłania energię, co, miejmy nadzieję, minimalizuje uszkodzenia głowy. Usuń kask z równania, a całe uderzenie skupi się na małej części twojej głowy. Może to spowodować złamanie czaszki lub co gorsza uszkodzenie mózgu.
 


Kask BMX na hulajnogę elektryczną

BMX to skrót od Bicycle Motocross. W zasadzie wygląda jak kask na deskorolkę, stąd często nazywane są kaskami Skate. Technologia przypomina kaski rowerowe z twardą skorupą zewnętrzną i miękką wyściółką wewnętrzną. Może mieć otwartą twarz lub być wyposażony w dodatkowy podbródek dla większej ochrony. Nie ma takiej samej liczby ani rodzaju otworów wentylacyjnych jak kask rowerowy i zapewnia lepszą ochronę.
 


Kask Full-face / Enduro / Motocross na hulajnogę elektryczną

Wykazano, że kaski zakrywające całą twarz zmniejszają ryzyko urazów głowy nawet o 60%. Dzieje się tak dlatego, że mają większą powierzchnię wokół twarzy, co czyni je skuteczniejszymi w ochronie przed siłą uderzenia podczas wypadku. Kaski zakrywające całą twarz pomagają również zmniejszyć obrażenia szyi, pochłaniając część siły, która w przeciwnym razie zostałaby przeniesiona bezpośrednio na szyję lub żuchwę. Kaski typu cross nadają się idealnie na hulajnogę elektryczną, zakrywają większą część twarzy i głowy, są lekkie a co najważniejsze – bezpieczne. Ważne aby kask, który wybieramy posiadał certyfikat zgodności tak jak Kaski JST .

 

 

Kask motocyklowy na hulajnogę elektryczną

 W przypadku kasków motocyklowych mamy cztery części chroniące głowę podczas uderzenia. Zewnętrzna skorupa, pochłaniająca uderzenia wyściółka, wygodna wyściółka i pasek podbródkowy współpracują ze sobą. W przypadku mocnego uderzenia skorupa i wyściółka wewnętrzna ściskają się, rozkładając siłę uderzenia na cały kask. Im więcej energii można odbić lub pochłonąć przy uderzeniu, tym mniej może dotrzeć do głowy i mózgu. System mocowania, czyli pasek podbródkowy, jest niezwykle ważny. To jedyna rzecz, która utrzymuje kask podczas wypadku. Dotyczy to wszystkich typów kasków. Nieustannie ważne jest, aby upewnić się, że jest on prawidłowo założony i dopasowany.


Jak dopasować kask na hulajnogę elektryczną? – link artykuł

Do rzeczy, nieważne jaki kask ważne, że go nosisz i chronisz swoją głowę. Podsumowanie i wybór zostawiamy wam. Jeżeli macie jakieś pytania oczywiście zapraszamy do kontaktu 😊