Zwiększenie prędkości w hulajnodze elektrycznej. Jak odblokować prędkość w hulajnodze elektrycznej?

Coraz częstszym problemem nowych użytkowników hulajnóg elektrycznych jest fabryczne ograniczenie prędkości do 20 km/h . Z taką maksymalną prędkością według prawa możemy poruszać się po polskich drogach. Jednak to, że hulajnoga jedzie maksymalnie 20 km/h nie oznacza, że jest to jej max. Istnieje wiele sposobów na odblokowanie prędkości w hulajnodze elektrycznej, które zależne są od jej modelu i produkcji.

Jako, że prowadzimy serwis hulajnóg elektrycznych, klienci często przychodzą do nas z problemem ograniczonej prędkości w ich hulajnogach. Jak już wspomnieliśmy istnieje wiele możliwości odblokowania hulajnogi. W tym artykule dowiesz się między innymi jak zwiększyć prędkości w hulajnodze elektrycznej Xiaomi, Motus czy Techlife .

1. Odblokowanie prędkości hulajnogi za pomocą zmian w oprogramowaniu, ten sposób działa zazwyczaj na starszych modelach hulajnóg elektrycznych, które zostały wprowadzone na rynek przed 2022 rokiem. Jest to najszybsza i bardzo skuteczna metoda odblokowywania hulajnogi. Cena takiego odblokowania w naszym serwisie to zaledwie 99 zł

2. Przecięcie odpowiedniego kabla to kolejna metoda na szybkie odblokowanie hulajnogi elektrycznej, jednak nie każdy model jest zabezpieczony  w ten sposób. Jeżeli nie jesteś pewien, że twoja hulajnoga jest zablokowana poprzez kabel lub który powinien zostać obcięty zleć to profesjonalnemu serwisowi hulajnóg elektrycznych. 

3. Zmiana ustawień w ukrytym panelu, blokada prędkości w hulajnogach elektrycznych posiadających sportową manetkę gazu tzw. haczykową. Aby przejść do ukrytego panelu wystarczy przycisnąć jednocześnie przyciski ON/OFF oraz MODE. Program odpowiadający za zwiększenie prędkości w większości modelach znajduje się na P08, rzadziej P09 . Fabrycznie ustawiony jest niższy wskaźnik, a wystarczy zwiększyć go do 100, aby sprzęt osiągał swoją maksymalną prędkość. W ten sposób odblokujemy hulajnogi Motus Sport czy Kaabo Mantis 8. 

4. Niektóre z hulajnóg można odblokować za pomocą dedykowanej aplikacji lub bezpośrednio na panelu LCD hulajnogi, tak jak w przypadku modelu Motus Scooty 10 2022 i 2023 , wystarczy sześciokrotnie nacisnąć przycisk zasilania, aby odblokować prędkość do 35 km/h

5. Wymiana kontrolera to jedna z droższych metod odblokowania prędkości w hulajnodze elektrycznej, niestety w niektórych przypadkach jedyna. W hulajnogach Xiaomi wydanych po 2022 roku prędkość maksymalna to 20 km/h , i została ona zaprogramowana fabrycznie na sterowniku. Aby odblokować Xiaomi Pro 2 z 2022 roku, należy wymienić sterownik hulajnogi. Po wymianie, prędkość maksymalna hulajnogi elektrycznej zrośnie do 30-40 km/h. Takie modyfikacja warto zlecić fachowcom. 

Odblokowanie prędkości w hulajnodze elektrycznej uzależnione jest od producenta oraz modelu. Niektórych hulajnóg elektrycznych nie da się odblokowac w ogóle, a 20 km/h to ich prędkość maksymalna. Jeżeli chcesz odblokować swoją hulajnogę , ale nie jesteś pewnien czy się da lub nie chcesz robić tego samodzielnie skontaktuj się z nami !