Hulajnogi elektryczne stały się popularnym środkiem transportu, stanowiąc wygodną i ekologiczną alternatywę dla dojazdów do pracy w miastach. Ale czy wiesz, że odblokowanie hulajnogi elektrycznej może dać Ci dodatkowe korzyści? W tym artykule dowiemy się, dlaczego odblokowanie prędkości hulajnogi elektrycznej może poprawić Twoje wrażenia z jazdy i pomóc szybciej dotrzeć do celu.   Nasi serwisanci posiadają dogłębną wiedzę techniczną dotyczącą hulajnóg elektrycznych. Rozumieją wewnętrzną mechanikę tych pojazdów i są w stanie dokonać niezbędnych modyfikacji, aby odblokować określone modele. Nasz wykwalifikowany zespół jest przeszkolony w zakresie wykonywania tych regulacji w sposób precyzyjny i bezpieczny, zapewniając, że hulajnoga pozostanie w pełni sprawna po odblokowaniu prędkości. Przypominamy jednak, że po odblokowaniu hulajnogi elektrycznej poruszającej się z prędkością większą niż 20 km/h, pojazd nie jest już dopuszczony do ruchu po drogach publicznych i można nim jeździć wyłącznie po drogach prywatnych/torach wyścigowych.

Zalety odblokowania prędkości hulajnogi elektrycznej:

1. Zwiększona prędkość:

Jedną z głównych korzyści odblokowania hulajnogi elektrycznej jest zwiększenie przyspieszenia. Ze względów bezpieczeństwa hulajnogi elektryczne mają zazwyczaj ograniczoną prędkość maksymalną. Jednak usuwając to ograniczenie, możesz cieszyć się większym przyspieszeniem i wyższą prędkością maksymalną. Dzięki temu możesz pokonywać dłuższe dystanse w krótszym czasie, dzięki czemu codzienne dojazdy staną się efektywniejsze i przyjemniejsze.

2. Poprawiona wydajność:

Odblokowanie prędkości hulajnogi elektrycznej może również poprawić jej ogólną wydajność. Usuwając ograniczenia prędkości, uzyskujesz lepszą wydajność silnika, co przekłada się na szybszą reakcję przepustnicy. Będziesz mógł łatwiej podjechać pod górkę i pewniej pokonywać trudny teren. Dodatkowo odblokowana hulajnoga elektryczna może oferować nieco większy zasięg, ponieważ do osiągnięcia wyższych prędkości zużyjesz mniej energii.

3. Więcej możliwości:

Odblokowanie hulajnogi elektrycznej zapewnia także większą elastyczność w codziennym użytkowaniu. Na przykład, jeśli spóźnisz się na ważne spotkanie, dodatkowa prędkość pozwoli Ci dotrzeć na czas. Ponadto, jeśli musisz regularnie pokonywać duże odległości, nieokiełznana hulajnoga może stać się naprawdę opłacalnym środkiem transportu, oszczędzając kłopotów z korkami i zatłoczonym transportem publicznym.

 

Wady odblokowania hulajnogi elektrycznej:  

1. Polskie przepisy:

W Polsce hulajnogi elektryczne uznawane są za lekkie pojazdy elektryczne i podlegają szczegółowym przepisom. Zgodnie z polskim prawem w hulajnogach elektrycznych obowiązuje ograniczenie prędkości maksymalnej do 20 km/h. Jeżeli więc przekroczymy dozwoloną prędkość to naruszamy przepisy ruchu drogowego.   

2. Surowe przepisy: 

Surowe przepisy dotyczące odblokowywania hulajnóg elektrycznych w Polsce wynikają głównie ze względów bezpieczeństwa. W trosce o bezpieczeństwo użytkowników i innych uczestników ruchu ustalono maksymalną prędkość 20 km/h. Odblokowanie hulajnogi elektrycznej może radykalnie zwiększyć jej prędkość, co może sprawić, że jazda będzie niebezpieczna, szczególnie w ruchliwych obszarach miejskich. Utrzymując rozsądne ograniczenie prędkości, władze starają się zmniejszyć ryzyko wypadków i zapewnić wszystkim bezpieczeństwo.   

3. Ograniczenia sprzętowe:

Chociaż odblokowywanie hulajnóg elektrycznych nie jest zawsze możliwe, istnieją inne sposoby na poprawę wrażeń z jazdy. Możesz wybrać modele hulajnóg elektrycznych, które spełniają polskie przepisy, ale oferują zaawansowane funkcje, takie jak lepsza moc np. VSETT 8+ lub VSETT 9+, lepsza żywotność baterii – do 70 km w Motus PRO 10 2022, lepsze zawieszenie lub profesjonalny układ hamulcowy jak w Techlife X8 . Możesz także zmodyfikować swoją hulajnogę za pomocą akcesoriów, takich jak dodatkowe oświetlenie, uchwyt na smartfon lub skorzystać z personalizacji, aby zapewnić swojej hulajnodze wyjątkowość ;)

Odblokujemy prędkość w twojej hulajnodze elektrycznej zobacz

Ciekawi Cię jak zwiększyć prędkość w poszczególnych modelach hulajnóg elektrycznych? Zapraszamy do tego artykułu .