Akumulator to bardzo ważny element hulajnogi elektrycznej. Jest sercem całego pojazdu, odpowiada za osiągi i prędkość podczas jazdy. Przed wyborem hulajnogi elektrycznej, warto poświęcić chwilę czasu na sprawdzenie parametrów technicznych akumulatora i możliwości, które oferują nam producenci. Dowiedz się, jaki akumulator do hulajnogi elektrycznej wybrać i co wziąć pod uwagę przed zakupem.

Rodzaje akumulatorów

Wybór odpowiedniego akumulatora to bardzo ważne zadanie, które wpływa zarówno na wydajność, prędkość oraz zasięg Twojej hulajnogi elektrycznej.

Na rynku możemy znaleźć kilka rodzajów akumulatorów dedykowanych hulajnogom elektrycznym. Najpopularniejsze to baterie litowo-jonowe, a także niklowo-metalowo-wodorkowe.

Baterie litowo-jonowe są jednym z droższych rozwiązań ale najczęściej stosowanych w hulajnogach. Do zalet tych akumulatorów możemy zaliczyć przede wszystkim dużą pojemność, stosunkowo niską wagę i łatwość obsługi. Ważnym aspektem, jest również fakt, iż akumulatory litowo-jonowe umożliwiają długi czas pracy na jednym naładowaniu. Baterie tego typu są dostępne w wielu wariantach.

Baterie niklowo-metalowo-wodorkowe to stosunkowo niedrogie rozwiązanie, które cechuje się dłuższą żywotnością niż inne rodzaje baterii. Wśród najczęściej wskazywanych wad jest wolne ładowanie, w porównaniu z innymi typami akumulatorów.

Akumulatory wymienne, dodatkowe i stałe

Oprócz typów baterii możemy również podzielić akumulatory z uwagi na ich zastosowanie. Możemy wyróżnić trzy rodzaje baterii: wymienne, dodatkowe i stałe. Czym się różnią? Akumulatory wymienne w hulajnodze, możesz stosować w momencie, gdy chcesz naładować baterię. Baterie dodatkowe montowane są na stałe do hulajnogi elektrycznej, aby wydłużyć działanie oryginalnego akumulatora. Możemy wyróżnić również akumulatory stałe, które są wbudowane w hulajnogę i nie można ich wyjąć. Wówczas należy naładować całą hulajnogę.

Akumulatory dodatkowe są świetną propozycją dla osób, które lubią jazdę na długich dystansach. Dodatkowa bateria jest wygodnym rozwiązaniem i pozwala kontynuować trasę, pomimo rozładowanej baterii podstawowej. Montaż baterii dodatkowej jest bardzo prosty.

Dobór odpowiedniej baterii

Jak więc wybrać odpowiedni akumulator? Czym się kierować przy wyborze?

Szukając akumulatorów do hulajnogi elektrycznej należy zwrócić uwagę na dwa kluczowe parametry. Jednym z nich jest wydajność prądowa, a także pojemność. Wydajność wpływa na dynamikę jazdy, a pojemność na czas w którym możemy korzystać z pojazdu podczas jednego cyklu ładowania. Ważny jest również dystans, który możemy pokonać.

Przed zakupem, należy również odpowiedzieć na pytanie w jakim celu korzystamy z naszej hulajnogi i jakie dystanse nim pokonujemy. Jeżeli zależy nam na pokonaniu długiej trasy na jednym naładowaniu należy wybrać pojemne akumulatory (ponad 12Ah). Nie należy również zapominać o parametrach danej baterii. Istotnym aspektem powinien być dla nas czas ładowania baterii, który może być kluczowy przy codziennym użytkowaniu.

Warto pamiętać, że na stan akumulatora wpływa również sposób jego użytkowania. Przejdź do wpisu: Jak ładować hulajnogę elektryczną?

Hulajnogi z bateriami o dużym zasięgu

W naszym sklepie, znajdziesz kilka propozycji hulajnóg o dużym zasięgu. Idealnie nadają się na miasto czy dłuższe trasy. Które modele warto wziąć pod uwagę?

Dużą popularnością cieszą się hulajnogi Motus Scooty 10 Plus. To hulajnoga, która świetnie sprawdzi się do podróżowania po mieście. Model ten cechuje się dużą mocą silnika i wydajną baterią. Motus Scooty 10 plus wyposażony jest w 15 Ah baterię, która pozwala pokonać nawet do 60 kilometrów na jednym cyklu ładowania akumulatora.
Motus Scooty 10 plus

Szukasz hulajnogi z pojemną baterią do jazdy terenowej? Świetnym wyborem będzie nowoczesny Techlife X8. Model wyposażony w dwa silniki o mocy szczytowej 3200W. Pojemny akumulator 18 Ah idealnie sprawdzi się na długie trasy. Na jednym naładowaniu możemy przejechać nawet 60 km.

Techlife X8

Podsumowując, jeżeli zależy nam na dużych zasięgach, warto wybrać modele oferujące pojemną baterię. Na rynku dostępnych jest również sporo możliwości, które pozwalają zwiększyć komfort jazdy i użytkowania. Duża pojemność oryginalnego akumulatora i dodatkowa, wymienna bateria to idealna propozycja dla osób, które lubią długie trasy. W zależności od rodzaju hulajnogi elektrycznej możemy wybierać spośród różnych rozwiązań. Bardzo ważny dla żywotności baterii jest również sposób jego użytkowania i odpowiednia konserwacja.