Hulajnogi elektryczne z roku na rok stają się coraz bardziej popularne na drogach. Na rynku możemy wybierać spośród licznych modeli dla dorosłych czy dla dzieci. Dowiedz się jak działa hulajnoga elektryczna i na co zwrócić uwagę przy zakupie.


Niewielka liczba miejsc parkingowych czy zakorkowane ulice miast sprawiają, że na popularności zyskują ekologiczne środki transportu. Jednym z nich jest hulajnoga elektryczna. Zajmuje mało miejsca i umożliwia szybkie przemieszczanie się z punktu A do punktu B. To oczywiście tylko nieliczne z zalet.

Budowa i silnik hulajnogi elektrycznej


Hulajnoga elektryczna swoją budową niewiele się różni od klasycznej wersji tego pojazdu. Wyposażona jest w podest, koła oraz kierownicę. Najważniejszym wyposażeniem jest silnik elektryczny oraz hamulec ręczny, który pozwala na sprawne poruszanie się pomiędzy przechodniami.

Silnik elektryczny znajdujący się w hulajnodze sprawia, że jazda jest łatwa i bezwysiłkowa. Hulajnogi elektryczne najczęściej wyposażone są w jeden akumulator, który należy naładować po przejechaniu określonej ilości km. Hulajnogi mogą przejechać na pełnym naładowaniu około 10-20 km. Na rynku dostępne są również modele, które oferują zasięgi nawet do 60 km. Sprawia to, że hulajnogi elektryczne coraz częściej wykorzystywane są jako alternatywna dla rowerów czy samochodów, pod kątem dojazdów do pracy. Silniki elektryczne w hulajnogach najczęściej posiadają moc od 300W do 1000W. Aby cieszyć się bezwysiłkową jazdą na hulajnodze, należy pamiętać o jej regularnym ładowaniu.

Jazda na hulajnodze elektrycznej jest bardzo prosta i nie wymaga specjalnych umiejętności. Urządzenie jest łatwe w obsłudze i zbliżone do jazdy na tradycyjnej hulajnodze.

Hulajnoga elektryczna do miasta

Hulajnoga elektryczna - dozwolona prędkość


Na rynku znajdziemy wiele modeli hulajnóg. Wersje przeznaczone dla dzieci, pozwalają na rozwinięcie prędkości max. do 20 km/h - tutaj sprawdzisz hulajnogi elektryczne dla dzieci i młodzieży.

Hulajnogi elektryczne dla dorosłych, umożliwiają jazdę do 25-30 km/h. Producenci oferują również mocniejsze urządzenia, które pozwalają na rozpędzenie się nawet powyżej 50 km/h - możesz je znaleźć w kategorii hulajnogi elektryczne dla dorosłych.

Warto pamiętać, że hulajnogą elektryczną możemy się poruszać po ścieżce rowerowej, po chodniku lub jezdni. Obowiązujące ograniczenie prędkości przy jeździe po chodniku lub drodze rowerowej to 20 km/h. W przypadku jazdy po jezdni ograniczenie wynosi 30 km/h.

Jak dobrać hulajnogę elektryczną?


Stając przed wyborem odpowiedniej hulajnogi elektrycznej zwróć przede wszystkim uwagę na jej rozmiar. Wśród hulajnóg dla dzieci urządzenia nie przekraczają 100 cm wysokości. Droższe opcje hulajnóg wyposażone są w regulację wysokości, dzięki czemu bez problemu możemy dopasować wielkość do wzrostu użytkownika.

Na co jeszcze zwrócić uwagę przed zakupem? Szukając hulajnogi elektrycznej weź pod uwagę kilka kluczowych parametrów. Najważniejsze są prędkość; zasięg oraz żywotność baterii, czas ładowania baterii. Im większa pojemność baterii, tym dłuższe dystanse będziesz w stanie przejechać na jednym ładowaniu. Warto również zaznaczyć, że im większa bateria, tym dłuższy może być czas ładowania. Ładowanie baterii trwa średnio od 3 do 10 godzin. Nie bez znaczenia jest również wielkość kół. Im większe koła, tym wyższy jest komfort podcza jazdy. Hulajnoga elektryczna z większymi kołami jest stabilniejsza i umożliwia sprawne pokonywanie przeszkód np. nierówności drogi czy krawężniki. Ważnym aspektem jest również rodzaj opon - do wyboru mamy dętkowe lub bezdętkowe.Hulajnogi elektryczne pozwalają zaoszczędzić czas w korkach i obniżyć koszty dojazdów do pracy. Jeżeli potrzebujesz pomocy w wyborze - napisz do nas na bok@electrodragon.pl lub na messengerze, albo zadzwoń tel: 537 899 604 z pewnością znajdziemy model idealny dla Ciebie lub Twojego dziecka.